آزمون پی تی ای 2

آزمون پی تی ای 2

ساخت وبلاگ

امکانات وب

آزمون پی تی ای 2

اطلاعات پایه – PTE چیست؟

آزمون PTE یا Pearson Test of English یکی از آزمونهای بین المللی زبان، مانند SAT ،OET ،GRE ،TOEFL ،IELTS و غیره است که توسط شرکت PEARSON برگزار میشود. این آزمون دارای سه ماژول یا همان ورژن است: 

  • General
  • Academic
  • Young Leaers

آزمون آکادمیک – PTE Academic

ماژول Academic این آزمون مورد پذیرش سازمانهای بسیاری در سراسر دنیا است، از جمله اداره مهاجرت استرالیا DIBP و همینطور اداره مهاجرت نیوزیلند، تقریباً تمامی دانشگاه های کشور استرالیا، و بسیاری از کشور ای دیگر از جمله کانادا و آمریکاست. برای بررسی این موضوع میتوانید به لینک زیر مراجعه کنید: 

چه کشورها و موسساتی این آزمون را قبول میکنند؟ کلیک کنیدش

دقت فرمایید که برای اهداف مهاجرتی بایستی آزمون آکادمیک را انجام دهید و این موضوع حائز اهمیت است که اعتبار این آزمون برای اداره مهاجرت استرالیا 3 سال می باشد. هر چند اعتباری که خود سازمان Pearson برای آزمون در نظر گرفته است تنها دو سال است. شایان ذکر است این آزمون در ایران برگزار نمیشود و چنانچه قصد انجام آزمون آکادمیک را دارید میبایست به کشورهای مجاور ایران مانند ترکیه، آذربایجان و یا امارات سفر کنید.

چه کشور و شهرهایی دارای سنتراین آزمون میباشند؟ کلیک کنید

آزمون جنرال – PTE General

فرمت آزمون جنرال به این شکل است که تنها دارای دو بخش است. دو قسمت اصلی این آزمون شامل بخش نوشتاری و محاوره ای می باشد. بخش نوشتاری این آزمون خود شامل بخش های listening، reading و writing می باشد. نتیجه این آزمون تاریخ انقضا نداشته و طبق استاندارد Pearson نتیجه آن تا آخر عمر قابل استناد است. این آزمون تنها سه بار در سال و در ماه های May، December و June برگزار می شود. ثبت نام این آزمون نیز همانند آزمون آکادمیک بصورت آنلاین انجام میشود. این آزمون را Pearson با همکاری Edexcel Limited برگزار میکند و نتیجه آن خیلی کمتر از آزمون آکادمیک مورد قبول سازمان ها و مراکز تحصیلی مختلف است. در حالی که نتیجه آزمون آکادمیک را بیش از 6000 موسسه مختلف به رسمیت میشناسند، نتیجه آزمون جنرال تنها در موسسات و دانشگاه های کشور های زیر مورد قبول است.

Albania, Colombia, Czech Republic, Ecuador, Greece, Italy, Lativa, Lithuania, Mexico, Poland, Spain, Switzerland, UK, Ukraine, Estonia

آزمون PTE Young Leaers

آزمون Young Leaers آزمونیست که Pearson برای کودکان 5 تا 12 سال در نظر گرفته است و این آزمون برای این گروه سنی برای ورود به مقطع دبستان یا همان Elementary School طراحی شده است. هدف از برگزاری این آزمون داشتن مدرک بین المللی زبان انگلیسی برای کودکانی در این گروه سنی می باشد. این آزمون هنوز به طور مشخص فراگیر نشده و تنها در سنترهای محدودی در استرالیا، انگلستان و آمریکا برگزار می شود. کودکانی که انگلیسی زبان نیستند با داشتن این مدرک بین المللی زبان میتواند برای ورود به مدارس انگلیسی زبان اقدام کنند.

 

تفاوت و یا ارجحیت این آزمون نسبت به دیگر آزمون های متداول

 این آزمون و آزمون های دیگر مسلما در یک چیز تشابه دارند و آن تبدیل دانش زبانی فرد به عددی مشخص در چهار مهارت اصلی زبان انگلیسی میباشد. به تابیری چنانچه شخصی دارای دانش زبانی مناسب باشد میتواند به راحتی و در مدت زمان کوتاهی با هر آزمونی نتیجه دلخواه خود را بگیرد. البته موانعی در این راه وجود دارد مثل نمره مورد نیاز در هر آزمون مشخص، به طور مثال اداره مهاجرت استرالیا نمره 30 از 30 در رایتینگ تافل را معادل 8 از 9 رایتینگ در آیلتس و 79 از 90 رایتینگ PTE در نظر گرفته که گرفتن نمره 30 از 30 رایتینگ بسیار و شاید کار غیر ممکنی در آزمون تافل باشد. نمره دهی بخش رایتینگ آیلتس هم در سال های اخیر دستخوش تغییرات زیادی بوده و حتی گرفتن نمره 7 در رایتینگ آیلتس بسیار کار دشواری میباشد. از آنجایی که این امتحان تماما توسط کامپیوتر تصحیح میشود دخالت سلیقه انسانی در این آزمون وجود نداشته و حتی با روش های صحیح و سطح بالا میتوان AI یا همان Artificial Intelligence آزمون را متقاعد به نمره دهی بالا کرد، به طور خلاصه جملات صلب در اسپیکینگ و تمپلیت ها و ساختارهای رایتینگ از این دست روش ها میباشند. مجموعه این عوامل باعث شده نمره 65 امتحان بسیار دست یافتنی تر از 7 آیلتس و همینطور گرفتن نمره 79 PTE که معادل 8 آیلتس و دارای 20 امتیاز مهاجرتی استرالیاست کاری ممکن باشد.

به طور مشخص ارجحیت این امتحان با دیگر آزمون ها به قرار زیر است:

_ اعلام نتیجه سریع آزمون، به طور میانگین یک روز پس از آزمون

_ نمره دهی بهتر نسبت به آزمون های دیگر

_ هزینه کمتر ثبت نام آزمون نسبت به آزمون های دیگر

_ تصحیح و نمره دهی توسط کامپیوتر بدون دخالت انسان

نحوه آمادگی برای آزمون آکادمیک

شما ابتدا میبایست برای این آزمون آمادگی کافی را کسب نمایید. اساتید مجرب تهران PTE بدین منظور در کنار شما خواهند بود تا با کمترین ریسک ممکن با این آزمون مواجه شوید تا پول و وقت با ارزش شما به هدر نرود.

منبع

دانلود موزیک ایرانی...
ما را در سایت دانلود موزیک ایرانی دنبال می کنید

برچسب : نویسنده : ممود بازدید : 170 تاريخ : 17 ارديبهشت 1398 ساعت: 23:0

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :