رمان چیست ؟

ساخت وبلاگ
چکیده : رمان چیست رمان کاوش در هستی و مسئله هستی است مسئلۀ انسان به‌تعبیر اگزیستانسیالیسی اروین یالوم همان «دلواپسی غایی» است: مرگ، آزادی، تنهایی و پوچی. یالوم، اروین. روان‌درمانی اگزیستانسیال. ترجمه سپیده حبیب. پوچی را اگر به‌معنای کامویی‌اش فرض بگیریم، مترادف بیهودگی یا پایان نیست. کامو (که او نیز از پیشگامان اگزیستانسیالیسم است)، پوچی را نقطۀ آغاز می‌داند و برخلافِ فیلسوفان خداباوری چون کی‌یر کگارد یا پاسکال مرکَبِ فردیت و... با عنوان : رمان چیست ؟ بخوانید :

 

رمان چیست

رمان کاوش در هستی و مسئله هستی است

 

مسئلۀ انسان به‌تعبیر اگزیستانسیالیسی اروین یالوم همان «دلواپسی غایی» است: مرگ، آزادی، تنهایی و پوچی. یالوم، اروین. روان‌درمانی اگزیستانسیال. ترجمه سپیده حبیب.

پوچی را اگر به‌معنای کامویی‌اش فرض بگیریم، مترادف بیهودگی یا پایان نیست. کامو (که او نیز از پیشگامان اگزیستانسیالیسم است)، پوچی را نقطۀ آغاز می‌داند و برخلافِ فیلسوفان خداباوری چون کی‌یر کگارد یا پاسکال مرکَبِ فردیت و ظرفیت انسانی را برای یافتن معنای زندگی زین می‌کند.

البته که آنچه کامو «معنی زندگی» و «زندگی» می‌شمرد با آنچه فیلسوفان خداباور به آن معتقدند متفاوت است، اما موضوعِ اصلی در اندیشه‌ورزی و بیان نظرشان یک چیز است: انسان.

چه خداباوران و چه خداناباوران، همه با مسئله انسان درگیر بوده‌اند. رمان‌نویس به‌عنوان یک کاوشگر هستی، در حقیقت به فلسفیدن، اندیشه‌ورزی و غور در مسئله‌های انسانی تعلق‌خاطر دارد و سرگرم همین کار است.

 

مسائل انسانی یا گرفتاری‌های روزمره؟

برخلاف ظاهربینان، حوادث اجتماعی و سیاسی و فرهنگی مسئله‌های انسانی نیستند، بلکه این‌ها همه نوعی بازخورد، میوه و نتیجۀ مسائل انسانی‌اند. بنابراین، رمان در پی کاوش در عمیق‌ترین لایه‌ها است و برای ملموس‌کردن کاوش خود، از مسائل مملموس و عینی به‌عنوان نقطۀ شروع بهره می‌گیرد.

قبل از اینکه به دانلود رمان موردنظر خود بپردازید بهتر بود ک معنای رمان آشنا شوید.

دانلود موزیک ایرانی...
ما را در سایت دانلود موزیک ایرانی دنبال می کنید

نویسنده : ممود بازدید : 45 تاريخ : جمعه 14 آذر 1399 ساعت: 6:09

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :